Logowanie

Aktualności

XII edycja Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

dodane: 15 kwietnia 2012, 20:54

Informujemy, że Gala Finałowa XII Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości organizowanej przez Instytut Nowych Technologii oraz Konsulat Brytyjski w Łodzi nad którą patronat medialny obrał nasz Serwis Ludzi Aktywnych Strefa9.pl, odbędzie się 26. kwietnia 2012r. o godz. 12:00 w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, przy ul. Kilińskiego 98.

Na Galę zostało zaproszonych ponad 50 uczniów oraz nauczycieli z 6 województw (kujawsko - pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego), którzy znaleźli się w finałowym etapie Olimpiady. Autorzy najwyżej ocenionych prac przez Komisję Olimpiady, otrzymają nagrody i wyróżnienia. W I oraz II etapie Konkursu uczniowie zmagali się z testem wyboru, natomiast w III etapie ich zadaniem było napisanie pracy finałowej na jeden z przedstawionych tematów dotyczących przedsiębiorczości lub regionu, takich jak: przedsiębiorczość, biznesplan, strategie rozwoju regionów, czy innowacyjność.

Dla laureatów przewidziane są liczne, cenne nagrody rzeczowe, dyplomy i listy referencyjne, a dla zwycięzcy 5-letnie studia magisterskie na wybranym kierunku w niepublicznej uczelni wyższej. Mecenasem Głównym Olimpiady jest Społeczna Akademia Nauk w Łodzi. Olimpiada jest dofinansowana ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Partnerami naszego przedsięwzięcia są m.in.: Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych, Program „Młodzi w Łodzi”, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne S.A. oraz Wydawnictwo Szkolne PWN.

Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej oraz wojewodowie, marszałkowie i kuratorzy z poszczególnych województw. Patronat merytoryczny objął Uniwersytet Łódzki.

Więcej informacji pod adresem www.olimpiada.org.pl

dodał: Paweł Florczak

Reklama

Ostatnio dodane aktualności:

Zobacz wszystkie aktualności w kolejności dodania.